top of page
פרח סגול, תודות, רחל אלון־מרגליתted.png

מכתבי תודה 2023-2021

הרעיון להוציא לאור את סיפור חיינו החל, בעצם, כמתנת יום הולדת לצביקה בהגיעו לגבורות. כאשר פגשנו את רחל אלון החל הרעיון לקרום עור וגידים. רחל, מן הרגע הראשון, נתנה לנו להרגיש נוחות רבה והנאה מתהליך הכתיבה. הקשבתה ורגישותה הובילו אותנו גם להחלטה שהספר יהיה הסיפור של שנינו. 58 שנים משנותינו אנחנו יחד...
בחביבות רבה, במקצועיות ובסבלנות אין קץ בנתה רחל את הספר לשביעות רצוננו המלאה ובשיתוף עם הגרפיקאית קיבלנו תוצאה מקסימה.
תודתנו על ההשקעה בנו ובספרנו.
רחל, באמת נהננו להכירך.

אמה וצביקה נאמן

במשך קרוב ל-30 שנים שכבו שני הקלסרים בשני בתים שונים, שלי ושל אחי, ורק לפני כשנתיים הצצתי לתוכם. מה שמצאתי בהם היכה אותי בתדהמה, מבחינת ההיקף והפירוט. מרגע שהתחלתי לעסוק בהדפסתם המחודשת התחבטתי המון בשאלה למה לקח לי כל־כך הרבה שנים? למה רק מקץ 30 שנה? למה לא כשהורי עדיין היו בחיים? היום אני יודעת שהתהליך שבו אדם מוכן לראות בהוריו בני אדם בפני עצמם, ולא רק הפונקציה של אמא ואבא, הוא עסק מורכב ומסובך הדורש זמן ארוך.
בסופו של דבר הגיע זמנם של המכתבים לראות את אור העולם. בהתחלה עשיתי מעין חוברת ביתית. ההקלדה לוורד נעשתה על ידי חתני הזריז ועל־ידי. אבל כשנוכחתי שהדפסה של כל חוברת דורשת זמן רב, ומסתכמת בהוצאה לא קטנה, זה נראה הגיוני יותר להוציא את המכתבים בצורת ספר. בכל אופן, כבר החזקתי קובץ מוכן לעבודה, וכך הגעתי לרחל. ההתקשרות הייתה ביוני 2022. ולמרות שלכאורה הכול כבר היה מוכן, הופתעתי מכמות העבודה שנדרשה כדי להביא את הספר לצורתו הסופית. החלטות בקשר לסגנון, ולתרגום שאבי עשה, שהיה מעניין.
החלטנו, רחל ואני, שנתקן את הדורש תיקון לשוני, שכן בכל מקרה איננו עוסקים במקור. לגבי התוכן הקפדתי לא לעשות כל עריכה, השמטה או קיצור.
עלי להודות שאני קליינטית לא קלה, ולא התמסרתי בשלמות לעבודתה של רחל, וגם משום כך מגיעה לה תודה גדולה.
עורית בוגר

עורית בוגר

‎⁨רחל יקרה,
אנו רוצים להודות לך על ההשקעה, הזמן, הליווי האישי וההקשבה לסיפוריו של אבא. קבלת התוצר הסופי של הספר גרמה לאבינו התרגשות מיוחדת במינה. אין ספק שספר מיוחד זה יהיה נכס לכל דורות ההמשך של משפחתינו.
תודה רבה, 
משפחת דסה

בן-ציון דסה

רחל,
אני זכיתי! המשפחה והחברים זכו, והדורות הבאים יזכו - וכל זאת בזכות מפגש אקראי איתך, רחל אלון מרגלית (או כפי שאת כותבת בצניעותך ר.א.מ.)
זכיתי להגשים את חלומה ובקשתה של אימי ״לספר את הסיפור שלה״. זכיתי לעבוד לצידך רחל, בדרכך המקצועית, רצינית, מלאת ידע וחריצות וברגישות יוצאת דופן ומיוחדת. המשפחה והחברים זכו לקבל ספר עליו את כעורכת ומוציאה לאור קוצרת מחמאות מקצועיות ואישיות אין סוף.
הוצאנו ספר שכל משפחה היתה גאה שיישב על מדף הספרים שלה. הדורות הבאים זכו לקבל סיפור מרתק ו-68 מתכונים נפלאים המשמרים מסורת קולינרית עשירה. התחלנו מרעיון קטן, גדלנו תוך כדי. תודה לך רחל יקרה על חודשים של עבודה משותפת שבהם ״טיילתי״ בהתרגשות על פני שנים של זכרונות וחוויות חיים.
רחל אלון מרגלית היא כמו אותו תבלין יקר, הזעפרן, ששווה כל שקל.
תודה

אסתי דרי

אני שמח להמליץ בכל לב ומעומק הלב על רחל אלון מרגלית כעורכת מיומנת, מנוסה, רגישה, מקצועית ומוצלחת של כתב ידכם, וכמי שעתידה לערוך את סיפור חייכם, להביאו ולהוציאו לאור כספר מכבד, מכובד, נאה ומושך לקריאה, ערוך ועשוי כהלכה.
רחל בצעה את עריכת כתב היד בשום שכל ומתוך כבוד וכיבוד הכתוב. פה ושם תקנה תיקוני ניסוח. פה ושם, וברגישות והבנה רבה, הציעה לי לגנוז קטע או סיפור מסוים שיותר משהוא מוסיף הוא עשוי לגרוע. פה ושם הציעה לי לקצר, לתמצת, או שעשתה זאת בעצמה. לעיתים, היפוכו של דבר – הצביעה על חסר והציעה לי להוסיף. כמו כן, הוסיפה בעצמה, במסגרות מפרידות קטעי הבהרה לכתוב בהקשר למקומות או לאירועים.
בנושא התמונות והמסמכים הנלווים, אני הגשתי (כמובן) הרבה מעבר לנדרש. ושוב, ברגישות ומתוך מחשבה והתחשבות רבה, צמצמה רחל את מספר התמונות והחליטה על האופן הנכון של הצגת המסמכים.
את כתב היד הערוך כולו העבירה לאחר שהסכמנו עליו לגרפיקאית המוכשרת שעמה היא עובדת ושתיהן הוציאו מתחת ידיהן יצירה מושלמת, מושכת, מכובדת ומזמינה לעיון ולקריאה.
אני ממליץ בחום רב על רחל כעורכת, עשו זאת ותברכו על הרגע בו החלטתם להניח את כתב ידכם בידיה האמונות.
מעוז חביב

מעוז חביב

רחלה,
המון תודות ושפע של ברכות, וזר גדול של פרחים, ועוד המון מילים טובות בין דגניות ושמשוניות...
ולך רחל, על שהבאת אותי לכתיבת הספר: "טוב", והובלת אותי בדרכים אמנותיות ובשבילים צדדיים ויפים, שהוציאו ממני מילים יפות וזכרונות נשכחים - וחיברום ליצירה של ממש.
הצלחתי...
לך התודות והברכות, ואני נשכרתי הרבה בספר שיצא לאור, להאיר את חיי וחיי משפחתי באור טוב.
המון-המון-המון תודות...
מיה רשף

מיה רשף

אני מודה לך על העבודה שהשקעת בהכנת הספר שהוקדש לסיפוריו ולזכרונותיו של בעלי המנוח אברהם הרצברג.
הספר שיצא, כולל לא רק טקסטים שהעברתי לך אלא גם עבודת תחקיר שביצעת בתיאום איתנו – איתי ועם משפחתי. התקשרת עם קרובים, חברים ואנשים נוספים. הפקת יצירה איכותית המכבדת את זכרו של בעלי ומהווה מזכרת נהדרת לחייו של אברהם, שעלה לארץ מהולנד כניצול שואה, הקים משפחה ובנה את הארץ.
אני מבקשת להודות לך על זה שהספקת להכין את הספרים בלוח זמנים קצר תוך הקפדה על איכות ועל גימור, כך שיכולתי להעניק אותו לכל המשפחה והחברים שהגיעו לחגיגת יום ההולדת שלי. כה לחי!
יונה הרצברג

אברהם הרצברג

רחל יקרה,
שמחתי שבחרתי ב"הוצאת תפרים", או ליתר דיוק בך, לליווי פרויקט ההוצאה לאור של ספר הביכורים שלי "תפוחים מתוקים שלי".
הליווי היה אישי איכפתי ומקצועי מאוד.
כל פרט בספר נבחר בפדנטיות והתעקשות מלאת רגישות מצידך, החל בבחירת הדף ועד לתאריך הנכון להוצאה לאור.
מודה לך מעומק הלב על הכל ומקווה מאוד לעוד שיתופי פעולה בעתיד.
בהערכה רבה,
רוית ברדיצ'סקי

רוית ברדיצ׳סקי

רחל,
תודות מגיעות לך. כל מי שרואה את הספר אומר שעשית עבודה יפיפיה.
והנכדה מוסיפה: שוב תודה רבה לך!!! את גורמת הרבה אושר לסבא ויצרת לכולנו נכס משפחתי אמיתי.
משה שפיגל

משה שפיגל

רחל יקרה,
ראיתי את הודעתך לגבי הכנסת כתבי סבא לספריה הלאומית. תודה רבה על כל המפעל שאת עזרת להקימו. שלחתי גם לכל השבט הבריברמים והם מאד התרגשו.
יום נפלא ובשורות טובות, בריאות ועשייה.
מירי

גרשון בריברם


תודה על ההשקעה והתוצר היפה!
דרור

דרור כרם

מכתבי תודה 2020-2019

רחל היקרה, אני אוחז בספר ״טוב לתת מאשר לקבל״ יחד עם אמי רחל, גיבורת הסיפור, נרגשים ומודים על התוצאה, על הדרך, על התחקיר המעולה, על הכל. בתבונה ובחוכמה ניהלת וערכת את סיפור חייה המופלא של אמי, תוך יראת כבוד ושכל רב, לצקת את העיקר ולהסיר את הטפל, להתמקד בנקודות הציון בחייה העשירים והמרתקים, ולתת לקורא הצצה לסיפור חיים הרואי.
תבורכי על מעשה ידייך להתפאר!
תודה
נעם כהן, בנה של רחל כהן

רחל ויצמן כהן

,Dear Rachel
I just realized that we started our “business dates” one year ago and it passed so quickly and smoothly thanks to your efficiency and experience. The book is lovely and Donna now insists on my reading it to her, a chapter each day, so that "she can hear it in my own voice”. As I told you, my children and grandchildren urged me to do this several years ago, but I was too lazy to just sit down and do it. I could not have done it without your help and guidance. Thank you very, very much
Lechaim Nagan

רחל יקירתנו,
רוצה להוסיף תודות ממני, גם למאמצים שלך להכיר את לחיים וגם בהבעה הרגישה של חייו העשירים והמסובכים.
דונה

לחיים נגן

היי רחל,
עברנו כברת דרך ארוכה עד לידתו של הספר על אבא.
נהניתי מאד מהדרך ואני משוכנע שגם אבא.
אהבתי שנענית לרוב שגעונותי וגם שהתעקשת ועמדת על דעתך במקומות שטעיתי...
למרות תקופת הקורונה, התמדת ודאגת שהספר יצא לאור כשאבא עדיין חד ויכול להנות מהתוצאה המקסימה.
נראה שגם את כמו אבא שלי "עובדת בהובי שלך".
הספר כתוב טוב, התמונות משולבות היטב בטקסט וגם עבודת המאייר טובה מאד!
תודה על הכל,
רפי רימוני

יותם רימוני

לעת זקנה היה לי חלום. לכתוב ספר ולהנציח את זכרו של נכדי עדן ז"ל, חייל לוחם בגולני, שחייו נגדעו בגיל 20. חלומי התגשם בעזרתה ובזכותה של הסופרת רחל אלון מרגלית.
במהלך הכתיבה רחל היתה מאד רגישה, מתחשבת, מכוונת. היא אספה את דמעותי בהבנה ובכבוד רב. רחל נתנה לי את הזמן והיתה שותפה לכאב שלי.
כשהספר יצא לאור קיבלתי תגובות חמות והמון פירגון על התוכן, התאורים, התמונות והכריכה.
תודתי הגדולה והענקית לרחל, שהגשימה לי חלום והצליחה להוציא לאור את מאווי ליבי.
מגיעות לה כל התשואות.
עדנה קסנטיני

עדנה (רחמני) קסנטיני

רחל שלום,
מפי אמי רחל: הספר יצא מוצלח מעל ומעבר. הספר משקף נאמנה בלשון ברורה את תולדותי האישיים וכן את תולדות המדינה. תודה רבה על שאת מנצלת את כישרונותייך הברוכים לכתיבה. הספר מעוצב יפה ומענין.
ואני, נעמי, מסכימה לכל הנאמר מעלה ומוסיפה תודה רבה על הסבלנות והסקרנות שגילית לאורך כל הדרך. התוצאה מדברת בעד עצמה ומאד מרגשת. הצלחת להתחבר לסיפורי המשפחה כאילו את חלק מאיתנו!
מאחלות לך ולמשפחתך 2021 בריאה, שמחה ומוצלחת,
רחל ונעמי

רחל שאקו-גוטמן

היום אני יכול לברך על המוגמר!
אני עסוק וטרוד בתרגום הספר לצרפתית.
אם אחליט להוציא אותו לאור אפנה אלייך.
בן ציון כהן

בן־ציון כהן

רחל יקרה.
אני רוצה להודות לך על הימים שבילינו יחד, כי זו הייתה ממש חוויה.
שהיית קשובה וידעת לתת לי את הבמה, בהבנה שאלה החיים שלי.
והכל בסבלנות ראויה לציון.
החוברת משקפת את האישיות שלי ומתארת את האווירה האמיתית בה התנהלו חיי.
ושוב תודה.
רוני

רוני וולגמוט דבוש

היי רחל המופלאה!
הגעת הספרים לידי הינה מן הרגעים המופלאים בחיי ותוכנם ממש 'משגע'. אני מאושר על כניסתך לתפקיד. שיתוף פעולתך המופלא והמושלם, הבנתך את סודות נפשי ותולדותי ועזרתך לתת לכל אלה ביטוי מופלא.
תודה מקרב לב ולהתראות בטקס ההשקה שגם הוא פרי יוזמתך.
אין מילים בפי להודות ולהלל אותך ככל הראוי לך. את לא רק המיילדת של ספר זכרונותי אלא גם יוזמת טקס השקתו המוצלח שכינס כה רבים מבני משפחותינו וידידינו. על כל אל הוספת את התצלומים הנהדרים למזכרת, שבהיותי עסוק בכתיבת הקדשות לא הספקתי לקלטם במלוא משמעותם. אכן את אדם מיוחד במינו ולעולם לא אשכח את עבודתנו המשותפת, את חכמתך, עצותייך הנבונות והחלטיותך ברגעים מתאימים.
אני מודה לך מקרב לב, מעריץ את כשרונותייך ואישיותך הנעלה.
ברגשי כבוד ותודה,
אברהם

נ.ב. תודה והערכה מיוחדים על קיום הקשר החשוב והרצוף עם תמר שהתגייסה במלוא מהותה וכשרונותיה להגשמת הרעיון המופלא תוך צרופו לחגיגת יום הולדתי התשעים.

אברהם יצחק דותן

ללא ספק רחל עזרה לנו בהנצחת דברים חשובים מאד על אבי ז"ל והוצאת ספר יפהפה שיועבר לעוד מספר דורות. לפני שהגענו לרחל, עוד בהיותו של אבי בחיים, נעזרנו במישהי שלצערי לא הצליחה להוציא משהו איכותי ומאד התאכזבנו. לאחר ההיכרות עם רחל, היא ליוותה את הכתיבה יחד עם אבי במשך מספר חודשים ובסופו של דבר הוציאה יצירת מופת.
עשתה זאת בסבלנות אינסופית, תיקנה ושינתה ללא הפסקה, הוסיפה מידע רלוונטי מספרות מקצועית, ולאחר מותו - לאחר שנמצאו נתונים נוספים ערכה וכתבה הכל מחדש.
ממליץ בחום רב ובמידת הצורך אשמח לשוחח טלפונית ולהמליץ.
ירון קינן, בנו של דוד קינן ז"ל

דוד קינן

רחל יקרה,
ואיך נכנסת לתוך חיי, חיינו, איך ידעת נפשנו
אחרי 25 שנים ארוכות יצא בזכותך ספר "תולדות"
אבא שלנו חזר לחיים עם סיפורו הכואב והמדהים
ואת הובלת אותו קדימה וביחד הוספנו גם את אמא!
בדייקנות, ברגישות, באכפתיות ובנימים דקים, בחכמה, מקצועיות והכוונה,
עם או בלי מילים, את אלופה ומדהימה!
תודה על הכל
מיום שנפגשנו הטלתי עליך את העול
ורווח לי ורגעה נפשי, כי הספר היה ייעודי
להגשים צוואתו של אבי.
כולנו, בית בעדני, לך מצדיעים באהבה
מאחלים לך הצלחה, בריאות, נחת ושפע עבודה!
עשית מלאכתך במלואה!
תודה רבה!
רחלי משולם

משה בעדני

מכתבי תודה 2018-2017

הי רחל יקירה,
רוצים להודות על מזכרת מיוחדת, סיפור חייה של אימנו שנכרכו לספר משפחתי, בהכוונה, ליווי וכתיבה שלך. תהליך שבו הציפייה למפגשים, ההתרגשות והשמחה ליוו את אמא שלנו לפני כל מפגש. ואת רחל ברגישות ובתבונה הילכת בין הסיפורים והתמונות ושזרת ביחד עם אמא מזכרת מקסימה ויחודית, מקור לגאווה ונחת. תודה רבה מכולנו.‎‎
נחמה פיינסטון, בתה של לאה

סיפורי חיים, רחל אלון־מרגלית

שמי אלישבע הופמן, נולדתי בהולנד בשנת 1943 ושנותי הראשונות עברו עלי בצל השואה כשאני מוסתרת ונפרדת מהורי האהובים.
החלטתי לספר את סיפורי ולהעלות את הדברים על הכתב.
רחל אלון מרגלית ליוותה אותי בתהליך משמעותי זה.
קראנו לספר "מתוך האפלה בוקע אור גדול"
רחל ערכה את הספר ודאגה להוצאתו לאור.
היא ליוותה אותי ועזרה למילים שלי למצוא דרך אל הדפים. לצרף להם תמונות
ותעודות, להפוך את הסיפור שלי לספר.
את כל הדרך עשתה רחל יחד איתי בצורה אחראית מקצועית ונעימה בשיתוף פעולה מלא.
אני מתבוננת בספר שיצא בימים אלו לאור בהתרגשות בשמחה.
תורה רחל.
אלישבע הופמן

סיפורי חיים, רחל אלון־מרגלית

את רחל אני מכיר בזכות מפגש שנתי מסורתי של חברי ילדות מהצופים. האישה של רני. עם הזמן גיליתי שרחל סופרת. כאשר באחד המפגשים סיפרתי שאני מחפש מתנה ליום ההולדת של אימי, סיפר לי אחד החברים על האפשרות של כתיבת ספר קורות חיים ושרחל ממש מוצלחת בעניין. משם הדרך היתה קצרה.
סיכמנו על התהליך ולפי בקשתה של רחל נערכו מספר מפגשים בינה לאמא. החיבור היה מושלם. אמא סיפרה בלהט את קורותיה ואת מסלול חייה. רחל מצידה רשמה את הסיפורים וזאת מתוך קשב רב. לאחר שלב איסוף העלילה, התבקשנו לצרף תמונות מהתקופות השונות, גם שלב זה יצר מפגשים וחיפוש משותף של כל בני המשפחה. שמחנו לגלות צילומים ותמונות של כולנו מהילדות. הגרסה הראשונה של הספר עברה אישור של אמא. ואז הודפס הספר. הכל התחבר בצורה מושלמת.
ביום ההולדת קיבלנו עותק לכל אחד מהאחים ובהמשך הודפסה כמות של ספרים נוספת שכן רוב בני המשפחה חפצו בעותק. אמא שרוב חייה לימדה תפירה ורקמה שמחה עם שם הספר "רקמת חיי - אילנה זינגר". אני מצאתי בספר סיפורים שהכרתי ורבים שהיו לי חדשים. במפגשים משפחתים אנחנו עורכים תחרות בקיאות בידע של כל המשפחה הרחבה והשמחה רבה.
בהזדמנות הזאת אשמח להודות לרחל. על הכישרון, המסירות, הסבלנות וההשקעה שלה, שניכרת מכל דף בספר.
ארנון זינגר, בנה של אילנה זינגר

סיפורי חיים, רחל אלון־מרגלית

לרחל היקרה,
תודה על העזרה והיכולת שלך לעבוד איתי בשפת האם אנגלית, יש לך יכולת מופלאה לתרגם מיידית לעברית. השאלות שנשאלתי עזרו לי מאד בהעלאת הזכרונות, בעזרתך הרבה נכתב הסיפור המספר את קורות חיי, מזכרת לילדי, נכדי ולדורות הבאים,
רוב תודות,
בהערכה רבה,
נעמי קרמר

סיפורי חיים, רחל אלון־מרגלית

רחל,
נהניתי מאוד לעבוד איתך ואת עשית ספר שכולם, ממש כולם אומרים שהוא משהו. ספר שעשוי יפה.
תודה רבה לך שהסברת בספר כל מיני דברים שלא ידעתי שתסבירי.
תודה שהוספת את החלקים בוורוד, זה מאוד הוסיף לסיפור חיים שלי וזו היתה הפתעה בשבילי.
הרגשתי נוח לספר לך את סיפור חיי וכל החברות הישראליות שלי אמרו שזו באמת העברית שלי. לא תיקנת ואת זה הן אהבו כל כך.
זו היתה הפתעה טובה. לא חשבתי שאנשים כל כך יתרגשו מהחיים שלי. אני מכירה את החיים שלי אבל הם התרגשו מאוד מאוד.
תודה,
סוזן ימה

סיפורי חיים, רחל אלון־מרגלית

לרחל היקרה
לא חשבתי לראות יום זה כל כך מהר
לראות ספר כל כך יפה ומהודר
ערוך עם הרבה חן וחוכמה
כל הכבוד על העבודה המקצועית, הרצינית
תבוא עליך הברכה
דניאל ויעל גל

סיפורי חיים, רחל אלון־מרגלית

מכתבי תודה 2016-2015

רחל‭ ‬היקרה‭,‬
הכרתי‭ ‬אותך‭ ‬כילדה‭ ‬קטנה, ‬אחותה‭ ‬של‭ ‬דליה‭ ‬שהפכה‭ ‬לכלתי. ‬היום‭ ‬נגלית‭ ‬לפני‭ ‬אשה‭ ‬צעירה‭,‬ אם‭ ‬לארבעה, ‬בוטחת, ‬משכילה‭ ‬ומרשימה‭ ‬כל‭ ‬כך‭.‬
מודה‭ ‬לך‭ ‬מקרב‭ ‬לב‭ ‬על‭ ‬התהליך‭ ‬שעברנו‭ ‬יחד‭, ‬שהביא‭ ‬לתוצר‭ ‬כל‭ ‬כך‭ ‬יפה‭ ‬ומרשים‭.‬
תודה‭ ‬על‭ ‬ההקשבה, ‬תשומת‭ ‬הלב, ‬היחס‭ ‬הבוגר, ‬הסבלנות, ‬הרגישות, ‬הנעימות‭ ‬והרצינות. הפגישות‭ ‬שלנו‭ ‬עוררו‭ ‬בי‭ ‬זכרונות. ‬חלקם‭ ‬קשים‭ ‬ומכאיבים‭ ‬וחלקם‭ ‬נעימים‭ ‬ומחזקים‭ .‬היו‭ ‬רגעים‭ ‬מרגשים‭ ‬ולא‭ ‬קלים‭ ‬וראיתי‭ ‬איך‭ ‬הסיפורים‭ ‬שלי‭ ‬נוגעים‭ ‬בך‭ ‬וחשתי‭ ‬אמפטיה‭ ‬וחמלה‭ ‬ממך‭.‬ נהניתי‭ ‬מכל‭ ‬פגישה‭ ‬כשאת‭ ‬מובילה‭ ‬אותי‭ ‬ומגלה‭ ‬עניין‭ ‬בסיפורים‭ ‬שלי. ‬עוררת‭ ‬אצלי‭ ‬דברים רדומים, ‬גרמת‭ ‬לי‭ ‬לחזור‭ ‬לעברי‭ ‬ולצאת‭ ‬מהיומיום‭ ‬שלי, ‬דבר‭ ‬שגרם‭ ‬סיפוק‭ ‬והנאה‭.‬ בזכותך‭ ‬אני‭ ‬נהנית‭ ‬לעיין‭ ‬בספר‭ ‬שוב‭ ‬ושוב‭ ‬ואף‭ ‬התחלתי‭ ‬לחלק‭ ‬אותו‭ ‬למכרי. ‬כולם‭ ‬מגיבים‭ ‬בעניין‭ ‬ובהתפעלות‭.‬
מחבקת‭ ‬אותך‭ ‬בחום‭ ‬ומאחלת‭ ‬לך‭ ‬הרבה‭ ‬הצלחה‭ ‬וסיפוק‭ ‬מפועלך‭.
באהבה‭ ‬ובהערכה‭,‬
מרים‭ ‬גולדמן

מרים גולדמן

רחל יקרה,
אני מודה על שעות רבות שהקשבת לסיפור שלי, על הסבלנות שלך לאורך כל הדרך. המשימה לא תמיד היתה קלה, לא לך ולא לי. תמונת חיי שזורה ברגעי אושר אבל גם ברגעי כאב ומשבר.
אבל את צלחת איתי את כולם, והרגשתי שאת מכבדת את רצוני. תודה שנתת לי להתבטא בצורה שנראתה לי הכי נכונה, ועל שכיוונת אותי במקומות בהם כמעט הלכתי לאיבוד, על ששמרת על האיזון וידעת למצוא את שביל הזהב לאורכה של הדרך.
חיכיתי למפגשים השבועיים איתך, התכוננתי לקראתם ושמחתי שהם התקיימו באופן בו התקיימו. הספר הזה הוא מתנה שאני מגישה לדור ההמשך. בלעדייך זה לא היה קורה.
באהבה,
ציפי בית-און

ציפי בית-און

רחל אלון מרגלית, יקרה, שלום רב,
עדיין אני המומה מהספר שכתבתי ושאת ערכת, ומהארוע שהתקיים בעקבות זה. אין לי הסבר שיענה לי על שאלות שונות בנושא כמו שאלה פשוטה האם מגיעה לי רמה כזאת של יחס ואהבה?
התשובה היחידה שאני יכולה לענות לעצמי: "מאלוהים" ואז אני מוסיפה כמובן "בעזרת רחל" כמובן...
רחל,
בענווה ובעדינות אציין שיש תגובות מדהימות לספר. במצבים כאלה יש לי תמיד הרגשה שכמה פעמים שאומר לך תודה זה לא יספיק.
אז פשוט אומר תודה!!!
באהבה ובכבוד רב,
בתיה שרון

בתיה שרון

אני לא רציתי לעשות את הספר, לא חשבתי שהסיפור שלי כל כך מעניין אבל הילדים לחצו ואני הסכמתי.
אחרי שקראתי את הכל ראיתי שאת כתבת יפה מאד.
את אשמה שאני מאושרת.
יוכבד רוזנשיין

יוכבד רוזנשיין

רחל, הוצאת תפרים
תודה לך על השעות הרבות שהקדשת לכתיבת ספר חיי, הגשמת לי משאלה של שנים שתשאר עדות כתובה למשפחתי וחברי,
תודה נוספת לבני רז, מעצב ומאייר הספר בטוב טעמו ונחת רוחו.
זאב קרן

זאב קרן

אנחנו המשפחה "קהל שבוי", לכן אהבנו מאד את הספר.
בעיני הספר מעניין ומרגש, למרות שאת רוב הסיפורים אני מכירה.
אמש אמא שלי התקשרה אלי, סיפרה לי שהספרים הגיעו ופרצה בבכי של התרגשות... תודה לך על הכל!!!
משפחת בן-עזרא

יעקב בן-עזרא

לרחל השלום,
לאחר קריאת הספר היום, וקריאת שיריך, שי חשוב לי ומרגש אותי מאד, מה אומָר? את המפתח אלי, את באמת היית לי מפתח חשוב לילדי ואני מודה לך ולהם.
רחל – האזנת לי וכתבת את ספר חיי. השקעת בספר הרבה: את ליבך ונשמתך, והספר עומד במבחן שלי – בתודה!
אני מקווה שאיני מאכזבת את דור ההמשך שלי. קראתיו עכשיו אחרת, כאילו בעיניהם, ואני חושבת האם עמדתי בציפיות שלהם? ואני יודעת שהבחירה בך היתה נכונה ומתאימה לי.
השיחה בערב יום שישי נתנה לי את החלק החשוב של הילדים – ושלך על הספר, אני יודעת כמה היה לכם קשה לבוא במזג אוויר חורפי וגשום ועל כך תודה מיוחדת.
שמחתי לראות בך סמל של דור ההמשך בארצנו הקטנה.אני מחבקת אותך בטוב שלך,
דליה פלד

דליה פלד

רחל יקרה שלום,
אני מוצא צורך להודות לך מקרב לב על הוצאת ספרי לאור.
אהבתי מאד את הצורה שבה בנית את הספר, את המאמרים המוסגרים בנושאים היסטוריים לאומיים השזורים בסיפור חיי, את בניית התקופה, את שילוב התמונות ובכלל.
שוב תודה
יחזקאל מרגלית

יחזקאל מרגלית
bottom of page